Materiál

Síla

Rozměry

Barva

Zařazení

Certifikace

Plsť prodávaná na Truecolours je vyrobena z čisté střižní ovčí vlny plemene MERINO, kdy výrobní proces probíhá pouze v Západní Evropě a plsť tak splňuje ty nejpřísnější evropské požadavky na kvalitu a nezávadnost. V tabulce níže si můžete stáhnout příslušná Prohlášení o shodě, originály certifikátů zákazníkům neposkytuji.

Oeko-Tex Standard 100

Oeko-Tex Standard 100

Jedná se o mezinárodní certifikační a testovací systém určený pro textilie. Tento certifikát garantuje, že materiál byl testován na přítomnost chemikálií, které jsou nebezpečné lidskému zdraví, a že je tudíž zdravotně nezávadný. Testuje se pH hodnota, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol, dále také přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv. Textilie, které jsou ve shodě s požadavky OEKO – TEX, jsou pak dle výsledků testování rozděleny do následujících čtyř skupin.

I = oděvy pro děti (do věku tří let)
II = oděvy přicházející přímo do styku s pokožkou (halenky, košile, spodní prádlo)
III = oděvy nepřicházející přímo do styku s pokožkou (kabáty)
IV = ostatní textilní výrobky (závěsy, textilní podlahové krytiny, matrace)

ČSN EN 71-2 Bezpečnost hraček – část 2: Hořlavost

Tato norma tvoří druhou část evropské normy na „Bezpečnost hraček". Jejím účelem je vyloučit hračky, které vystavují dítě nebezpečí ohně.

ČSN EN 71-3 Bezpečnost hraček – část 3: Migrace určitých prvků

Tato norma tvoří třetí část evropské normy na „Bezpečnost hraček". Jejím účelem je vyloučit hračky, které vystavují dítě nebezpečí újmy na zdraví překročením denních limitů toxických látek, které by se dítěti mohly dostat do organizmu používáním této hračky (ocucáváním, lízáním, spolknutím). Tato evropská norma stanoví požadavky a metody zkoušení pro migraci hliníku, antimonu, arsenu, barya, bóru, kadmia, chromu (III), chromu (VI), kobaltu, mědi, olova, manganu, rtuti, niklu, selenu, stroncia, cínu, organických sloučenin cínu a zinku z materiálů hračky a z částí hraček.

Název produktu Certifikát Prohlášení o shodě
Truefelt, Biofelt, Patchfelt Oeko-Tex Standard 100, třída I PDF
Truefelt, Biofelt, Patchfelt ČSN EN 71-2 a 71-3 PDF
3 mm Designfelt Melange Oeko-Tex Standard 100, třída II PDF

 

 

Aktuality

24.
říjen

Odstín Azure mixed

Azurově modrý odstín Patchfeltu Azure mixed bude bohužel až do konce roku nedostupný. Počátkem roku 2020 se snad do nabídky Truecolours vrátí.

23.
říjen

Odstín White a Ecru

Bílé odstíny v 1mm síle budou naskladněny koncem října. Truecolours

12.
duben

3mm Designfelt - nové odstíny

Do rodiny 3mm Designfeltu přibyly nové krásné odstíny. Pokud o ně bude zájem, zůstanou v nabídce nastálo.

12.
duben

Nové Truefelt sady

Vzniklo 6 nových nádherně barevně laděných Truefelt sad s nimiž půjde tvoření samo :)

12.
duben

Doprava a platba

Vzhledem k cenové politice České pošty máte nyní možnost využít levnější Zásilkovnu, dále přibyla možnost platit platební kartou a také zasílání na Slovensko.

04.
březen

DPH

V průběhu měsíce března přestane být společnost Bursico s.r.o. - provozovatel e-shopu plátce DPH.